STEAM GROUP
Steppe Hare Studio STEPPE_HARE
STEAM GROUP
Steppe Hare Studio STEPPE_HARE
1
IN-GAME
2
ONLINE
Founded
November 28, 2017
Language
English
Location
Russian Federation 
20 Comments
Mar 18 @ 9:58pm 
You really make great horror games. The Inn-Sanity, which you played recently, was especially good. I'm looking forward to the sequel.
Apr 24, 2025 @ 4:51pm 
will you guys ever bring the games to console like inn sanity???
Feb 9, 2025 @ 8:23am 
Красавцы, классные игры делаете, спасибо вам большое
Nov 17, 2024 @ 12:06am 
Are you still physically located in russia? Isn't it dangerous?
Jun 21, 2023 @ 4:34pm 
Hi, as I liked it a lot, I voluntarily want to translate the game in Turkish for free. I have some freetime but it won't last forever so it is best if you could tell me how can I get all entire text of the game asap. Cheers.
Mar 17, 2023 @ 3:31pm 
Hello, I would like to translate the game PROGNOSTIC in Spanish, if there was any way, I would translate it for free. All the best
Feb 2, 2023 @ 6:13am 
Modestly i old gamer and for more and plays 3000 or more titles and see great potencial, i dont say 1 person create a game, but you have contact japonese programers and show you work. You see he's love gameplay, you refine moviment of caracters like japonese programaer, lets dont wast time.
Jan 6, 2023 @ 6:00pm 
Thanks for doing Crimson Snow :3
I love it so much :aidolheart:
Dec 13, 2022 @ 6:57pm 
Hello! I've been looking for a proper Christmas related game and yours popped up.

It looks very promising and was wondering whether you give promotional codes away for reviewing. If not, that's OK, I'll probably get it after it comes out of early access.

In case you decide to provide one anyway, here's my review page:

https://www.48675488.xyz/groups/worthplayingreviews
Mar 19, 2022 @ 7:12am 
Поставь эту игру на ИСПАНСКИЙ или я больше никогда не буду пить водку...!!! Срочный...!!!!:steamhappy:
Mar 19, 2022 @ 7:10am 
Put this game in SPANISH....!!!! NOWWWWWWWWW WWW....!!!!!!
Mar 19, 2022 @ 7:09am 
PONER ESTE JUEGO EN ESPAÑOL; URGENTE...!!!!!!!!!!!!!!!!
Dec 2, 2021 @ 5:50am 
I have enjoyed the Prognostic Game and story, can't wait to see more content.
Sep 25, 2021 @ 6:58am 
Ребят, а нормально что я наиграл в Irony Of Nightmare 17,7 часов ? :D
Aug 14, 2020 @ 3:32am 
Привет от вульфа, лучшего вора домов на холмах!
Jul 14, 2020 @ 3:33pm 
Ну что там, ждем новую страшную историю :lunar2020ratinablanket:
Предыдущие две про рождество и скитания по детскому дому вроде как зашли.
Надеюсь новая будет мрачной и интересной штукой
Jun 10, 2020 @ 10:59pm 
hello
Apr 22, 2019 @ 10:00am 
Я надеюсь, что есть еще игры ужасов
Apr 22, 2019 @ 9:59am 
Я не знаю русского языка, атмосфера игры, с которой вы имеете дело, очень хорошая!
Dec 3, 2017 @ 5:29am 
Рад буду протестировать вашу игру за ключ, сниму видео в день релиза на свой ютуб канал